25.10.2021

Збиття «Боїнга» в небі над Донбасом: СБУ оголосила в розшук одного з головних фігурантів справи

Служба безпеки України оголосила в розшук офіцера Головного розвідуправління Росії Олега Іваннікова. Він – один з головних фігурантів у справі про катастрофу літака «Боїнг 777» рейсу МН17 у небі над Донбасом.

Інформація про розшук Іваннікова міститься у базі даних сайту Міністерства внутрішніх справ України. Його розшукують з 21 січня 2019 року. При цьому фото в базі даних відсутнє.

Читайте також: Росія не видасть винних у збитті «Боїнга-777», невідомо, чи вони живі, – експерт

Російському розвідникові інкримінують створення терористичної організації, керівництво або участь у ній та ведення агресивної війни.

Боїнг 777 МН17 Донбас збиття Бук Росія розшук Іванніков
Інформація на сайті МВС про розшук Іваннікова

Що відомо про катастрофу «Боїнга» в небі над Донбасом? 17 липня 2014 року у небі над Донбасом поблизу Тореза збили пасажирський літак «Боїнг-777». Він прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. В авіакатастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту.

У 2016 році представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак збили ракетою з комплексу «Бук». Його на окупований Донбас завезли з Росії. До поставки цього «Бука» був причетний офіцер ГРУ Росії Олег Іванніков (позивний «Оріон»), мовилося в розслідуванні Bellingcat.

Австралія, Нідерланди та США вважають, що за збиття пасажирського літака відповідальна Росія. Москва ж традиційно відкидає причетність до катастрофи.

збитий Боїнг 777 МН 17 Донбас