25.01.2022

Холодницького потрібно не просто звільнити, а посадити у в’язницю – Шабунін

Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький має бути не просто звільнений із посади, а повинен сісти до в’язниці.

Про це заявив глава Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін в ефірі телеканалу ZIK.

За його словами, те, що наразі підтверджено записами розмов Холодницького, а саме – що глава САП покриває корупціонерів і зливає справи, антикорупційні активісти говорили ще півтора року тому.

Зокрема, зазначив Шабунін, це було доведено на двох конкретних справах. Перша стосувалася Запорізького титано-магнієвого комбінату, де Холодницький допоміг Дмитру Фірташу втримати контроль. Інша – газових свердловин екс-міністра екології Миколи Злочевського на Західній Україні, де Холодницький зберіг Злочевському ці свердловини.

Записані розмови глави САП, зауважує директор ЦПК, є черговим свідченням того, що Холодницький зловживав своєю владою, щоб руйнувати кримінальні провадження. Підозрюваних і фігурантів справ він попереджав про обшуки й обіцяв усе «порішати».

«Тобто є дуже предметні звинувачення, по яких Холодницький не просто має бути звільнений, він має сісти в тюрму», – зазначив Шабунін.При цьому він наголосив, що війни між НАБУ та Спецпрокуратурою немає, а робота між цими органами триває нормально, адже в САП працюють 40 прокурорів, частина із яких, не прогнулися під свого керівника і не послухали його незаконних вказівок.

«Холодницький – проблема, який в порушення закону вмішується в провадження, змушує прокурорів чинити незаконні дії. Більше того, він у суд телефонує і наказує суддям не виносити рішення. Тобто проблема в керівнику, який незаконно влазить у роботу своїх підлеглих, не в інституції», – переконаний Шабунін.

Нагадаємо, 4 квітня НАБУ оприлюднило записані у кабінеті очільника САП Назара Холодницького розмови. Із записів, зокрема, випливає, що Холодницький допоміг главі Мін’юсту Павлу Петренку та нардепу Сергію Пашинському уникнути кримінальних справ.