22.10.2021

Вільям Барр вдруге став генпрокурором США

Генеральний прокурор у минулому (за часів президентства Джорджа Буша-старшого) Вільям Барр після необхідних тривалих процедур розгляду його кандидатури в Сенаті склав присягу й офіційно вдруге став генпрокурором Сполучених Штатів.

Церемонія відбулася в четвер у Білому домі, – повідомило інформагентство АР.

«Вільям Барр приведений до присяги, ставши вдруге генеральним прокурором країни, який також очолює Міністерство юстиції», – зазначається в повідомленні.

Раніше в четвер Сенат проголосував у кількості (54 – «за», «проти» – 45), підтримавши призначення Барра на посаді.

Як керівник Міністерства юстиції, Барр контролюватиме роботу офісу спецпрокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання росіян у президентські вибори в Сполучених Штатах, а також можливу змову Дональда Трампа з урядом РФ.

Демократи в Сенаті, які в більшості проголосували проти призначення Барра, висловили свою стурбованість у зв’язку з його невпевненою позицією щодо оприлюднення підсумкових результатів розслідування Мюллера. Як заявив Вільям Барр на слуханнях в Сенаті, в разі призначення генпрокурорм він буде максимально прозорим, однак він також послався на певні правила, які вказують на те, що кінцева доповідь Мюллера має бути секретною.