08.12.2021

В Росії звільнили аналітика «Сбербанк CIB» за правду про «Газпром» і друзів Путіна

В Росії звільнили аналітика «Сбербанк CIB» за правду про «Газпром» і друзів Путіна

Колишній аналітик «Сбербанк CIB» Олександр Фек, звільнений за звіт про «Газпром», не погодився з висунутими проти нього компанією звинуваченнями в непрофесіоналізмі. Скандальний звіт, в якому основними бенефіціарами великих будівництв «Газпрому» були названі його підрядники з найближчого оточення президента Владіміра Путіна, є результатом кропіткої роботи, яка зайняла близько місяця, запевняє Фек.

Про це йдеться в його листі до редакції видання «Ведомости». За його словами, основний час пішов на розрахунки фінансових моделей проектів «Газпрому», а метою дослідження був прогноз параметрів майбутньої інвестиційної програми «Газпрому».

Закритий звіт про «Газпромі» Фек і ще один аналітик «Сбербанк CIB» — Анна Котельникова випустили на початку травня. Серед основних вигодонабувачів від будівництва газопроводів «Сила Сибіру», «Північний потік — 2» і «Турецький потік» були названі підрядники «Газпрому» — «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга і «Стройтранснефтегаз» (близько 50% належить Геннадію Тимченку та його сім’ї). Обидва — із найближчого оточення російського президента Владіміра Путіна.

У вівторок, 22 травня, стало відомо про звільнення Фека. Звіт Фека в банку назвали «непрофесійним» і «виконаним з явними порушеннями не тільки внутрішніх нормативних документів компанії, але і з порушенням етичних норм». Слідом за Феком «Сбербанк CIB» покинув його керівник — Олександр Кудрін, який очолював аналітичний підрозділ компанії. Кудрін звільнений за згодою сторін, повідомила прес-служба банку, не уточнивши деталі.

«Аргумент»