25.10.2021

Українці вперше в історії мають право вибрати свого лікаря, — Супрун

Українці вперше в історії отримали право вільно обирати свого лікаря і, в разі потреби, змінювати його. Зараз є понад 1200 закладів сімейної медицини, які долучилися до змін. Їх перелік та карта є на сайті Національної служби здоров’я.

Про це під час засідання уряду, який транлював в ефірі телеканал ZIK, заявляє виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Зараз в центрі охорони здоров’я — людина. Ми повертаємо довіру у стосунки між пацієнтами і фахівцями. Вперше маємо вільний вибір свого лікаря. В радянській системі цього не було», — каже в. о. міністра охорони здоров’я.

Минулого року пацієнт вперше в історії отримав право вільно обирати свого лікаря і, в разі потреби, змінювати його, зазначає Уляна Супрун.

«Зараз в Україні понад 1200 закладів сімейної медицини, які долучилися до змін. Їх перелік та карта є на сайті Національної служби здоров’я», — говорить в. о. міністра охорони здоров’я.

Також розвивається співпраця держави з бізнесом, тобто приватними лікарнями, звертає увагу Уляна Супрун.

«Вперше в історії до трансформації вдалося залучити і приватні лікарні. До слова, кожен п’ятий заклад, в якому ви можете обрати свого лікаря, є приватним. Це стимул для комунальних закладів змінюватися», — переконана в. о. міністра охорони здоров’я.

Уляна Супрун зазначає: вдалося на сто відсотків забезпечити населення вакцинами.

«Незабаром щеплення від кору зможуть зробити дорослі, які не мають імунітету. Розпочався новий порядок розподілу закуплених вакцин державою. Тепер вакцини ходять за пацієнтом. Їх можна отримувати і в приватних лікарнях, які підписали договір з Національною службою здоров’я. Слід розуміти, що МОЗ дає ці вакцини на рівень місцевої влади, яка далі відповідає за препарати. Часто чуємо, що вакцин у лікарнях нема — у такому випадку я рекомендую телефонувати нам на гарячу лінію», — каже в. о. міністра охорони  здоров’я.

Уляна Супрун наголошує на програмі «Доступні ліки», завдяки якій хронічно хворі люди отримуть медикаменти.

«Українці з хворобами серця, діабетом, астмою отримують ліки або безкоштовно або з невеликою доплатою. Вже тридцять мільйонів разів українці скористалися цією програмою», — каже в. о. міністра охорони здоров’я.

Цього року вдалося оновити програму «Доступні ліки», перезапустивши її з електронним рецептом, через Національну службу здоров’я.

Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун роз’яснила, як розрізняти діабет різних типів та дала кілька рекомендацій, як запобігти недузі.