05.08.2021

У кулуарах Ради обговорюють обмін Рубана на «в’язнів Кремля»

У Верховній Раді немає однозначної позиції щодо ініціативи народного депутата від Радикальної партії Андрія Лозового, який запропонував заарештованого керівника ГО «Офіцерський корпус» Володимира Рубана обміняти на «бранців Кремля» – Миколу Карпюка, Олега Сенцова, Стаса Клиха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших.

Однопартієць Лозового Дмитро Лінько запропонував не лише одного Рубана, а й Віктора Медведчука і Надію Савченко обміняти на українських в’язнів, яких утримують в російських тюрмах.

«Я підтримую цю пропозицію (щодо обміну Рубана на «в’язнів Кремля», – ред.). Можна було б взяти ще й Медведчука і Савченко та разом цих трьох людей обміняти на всіх в’язнів, яких утримують в Росії», – сказав він у коментарі виданню ІНФОРМАТОР.

Натомість депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський заявив, що не готовий відповісти, чи підтримує таку пропозицію, оскільки не виключає, що справа проти Рубана може бути сфабрикована.

А парламентарій Дмитро Білоцерковець – представник БПП у Верховній Раді – сказав, що він особисто «за те, щоби Сенцов та всі інші в’язні як можна швидше потрапили в Україну», але перед тим, як говорити про такий обмін, потрібно з’ясувати позицію РФ щодо Рубана, яка наразі невідома.
Водночас позафракційний депутат Борислав Береза вважає неможливим обмін «бранців Кремля» на Рубана, оскільки останній є громадянином України.

«Володимир Рубан є громадянином України, тому розмови про обмін українського громадянина, поки він перебуває в громадянстві, не доречні», – сказав він.

Нагадаємо, затриманий керівник ГО “Офіцерський корпус” Володимир Рубан намагався організувати в Україні теракт за допомогою військових, які повідомили про його плани до СБУ.