28.11.2021

Такого ще не було: НАЗК вперше просить забрати мандат у депутата

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулось до голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо дострокового припинення повноважень народного депутата Федора Негоя (Блок Петра Порошенка). Підставою для звернення стало рішення суду щодо визнання факту сумісництва, вперше прийняте щодо народного депутата.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

НАЗК, провівши моніторинг дотримання народними депутатами вимог ЗУ «Про запобігання корупції» в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення, складено 38 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких 7 стосувались випадків порушення статті 172-4 КУпАП – вимог щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Печерський районний суд міста Києва, який розглянув протокол про адміністративне правопорушення, складене стосовно народного депутата України Федора Негоя відповідно до вимог закону, визнав факт порушення вимог пункту 2 частини першої статті 25 Закону та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-4 КУпАП. Водночас провадження у вказаній справі закрито за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

У зв’язку з цим, НАЗК просить голову Верховної Ради Андрія Парубія доручити профільному комітету парламенту опрацювати матеріали щодо вчиненого Негоєм порушення вимог Конституції та законів України стосовно несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності.

Комітет має надати спікеру висновок для подальшого звернення до суду про дострокове припинення повноважень народного депутата.

Федір Негой – народний депутат 8 скликання. Був обраний за округом № 186 (Херсонська область) як безпартійний самовисуванець, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. У 2014-2015 роках та з 2016 року – член фракції “Блоку Петра Порошенка”, у 2015-2016 роках був позафракційним.

Нагадаємо, раніше хакери розіслали держслужбовцям фейкові листи від імені НАЗК. У листах пропонується пройти анкетування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.