06.12.2021

Справа про розкрадання газу на 1,4 млрд грн: Дубневичі хочуть відсудити одну з ТЕЦ

Народні депутати України, брати Ярослав і Богдан Дубневичі подали скаргу до Солом’янського районного суду Києва, аби повернути одну з теплоелектроцентралей (ТЕЦ), арештованих за підозрою у розкраданні 1,4 млрд гривень.

Однак суддя переніс розгляд справи, аби мати змогу заслухати детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Адвокат у справі братів Дубневичів Святослав Кравець звинуватив у халатності працівників Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За словами адвоката, АРМА допустило пошкодження майна ТЕЦ, передавши його в управління приватному підприємству. Через це, стверджує адвокат, під загрозою опинилось опалення в Новому Роздолі.

«Після винесення рішення Солом’янським районним судом про накладення арешту з підстав визнання речовими доказами все рухоме і нерухоме майно ТЕЦ було встановлено, що ухвала набрала силу і була передана в НАБУ для передачі новому управителю по конкурсу. У той же час, посадові особи АРМА проявили халатність, що завдало шкоди цим підприємствам. Було проведено конкурс з порушенням закону про проведення державних публічних торгів, порушення закону про національне агентство. Було обрано підприємство, яке не має відповідних видів діяльності для управління таким видом майна», – зазначив Святослав Кравець.

Нагадаємо, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ у Львівській області перейшли під тимчасове управління АРМА після розкриття НАБУ схеми розкрадання газу на 1,4 млрд гривень.