26.10.2021

Смешко: Замість того, щоб розкрити світові злочини РФ, ми обміняли цінного свідка на сина Гриценка

В України було достатньо підстав для звинувачення РФ в агресії і введення воєнного стану ще у 2014 році. Тож незрозуміло, чому цей режим ввели лише зараз і як він забезпечить укріплення нашої обороноздатності.

Таку думку в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK висловив екс-голова СБУ, лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Він наголосив: не розуміє, чому воєнний стан оголосили лише зараз, а не, наприклад після анексії Криму чи Іловайської трагедії або ж котла в Дебльцево.

«В той час, коли нас атакували у Криму і, фактично, анексували півострів, тоді, коли були атаки в Донбасі та Луганську, застосовувалась зброя з території РФ, це все фіксувалось. До того ж у перші дні, у травні 2014 року, був захоплений полковник ГРУ ГШ, фактично, резидент у Криму», – розповів Смешко.

Він зазначив: ще за словами тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, це був дуже небезпечний офіцер, який працював із цілою групою. Та замість того, щоб довести справу до суду, розкрити перед світовою спільнотою, як готувалась анексія Криму, його за два тижні «тихенько» обміняли на євромайданівців.

«Формально, було оголошено, що його обміняли на групу наших євромайданівців, серед яких був син Антолія Гриценка. Вони виїхали в Крим, як на мене, зрозуміло із якою метою», – зазначив експерт.

Окрім того, він підкреслив: приблизно тоді ж у Луганську був затриманий і офіцер ФСБ Рельке. Ця особа, за словами Смешка, фактично, була командувачем армії Південного сходу і координатором діяльності російських спецслужб у «плані Малоросія» та захопленні наших південно-східних областей. Також був захоплений і офіцер ГРУ ГШ Банних.

«Їх етапували в Київ. Це було у квітні 2014-го. Однак, у вересні вони також були тихо обміняні на, як зазначалось, наших військовополонених. Також захопили і праву руку Гіркіна та Бородая. Цю жінку з автоматом в руках навіть голландське телебачення зафільмувало під час захоплення Іловайська. Її затримали з конвоєм зброї та боєприпасів, який із РФ заходив на територію Луганщини», – наголосив екс-глава СБУ.

За його словами, вона пробула в Україні із квітня до вересня 2014 року.

«Вона знала все про підготовку, адже була задіяна в операція у Придністров’ї, Югославії та Чечні. Її також тихо обміняли. Тож ми говоримо, що підстави для звинувачення РФ в агресії і введення воєнного стану були уже давно», – зауважив Смешко.

Тому й для нього незрозуміло, чи зараз цей режим вводиться із суто політичних причин.

«Принаймні, не бачу жодних пояснень, як із військової точки зору це забезпечить укріплення нашої обороноздатності», – підкреслив Ігор Смешко.

Як повідомлялось, вчора Верховна Рада проголосували за введення воєнного стану на частині територій України. Йдеться про десять областей вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.