06.12.2021

Сироїд про намір оголосити воєнний стан: Чудова нагода застосувати трішки диктатури

Заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд виступила з критикою планів щодо запровадження в Україні воєнного стану через кризу на Азовському морі.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що російська агресія почалася ще 20 лютого 2014 року з анексії Криму. Однак тодішній в.о. президента, а нині секретар РНБО Олександр Турчинов не побачив підстав для оголошення воєнного стану.

За час війни, яка триває 5-й рік, уже понад 10 000 вбитих, десятки тисяч поранених, сотні військових полонених. Але, зауважила віце-спікер, це не переконало нинішнього президента Петра Порошенка запровадити воєнний стан.

Тому, наголошує Сироїд, не російська агресія чи захоплення військових і суден є причиною запровадження воєнного стану. Раніше, за її словами, президент і секретар РНБО просто не бачили в цьому політичної вигоди для себе.

«А сьогодні побачили! Воєнний стан на всій території України – чудова нагода маніпулювати виборами президента і, за потреби, застосувати трішки диктатури. На завершення запитання для роздумів. Чому так поспішали ухвалити бюджет і попередньо схвалити зміни до Конституції?», – додала Сироїд.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов підтвердив, що в разі запровадження в Україні воєнного стану заплановані на 2019 рік вибори можуть бути відкладені.