20.10.2021

Щонайменше 16 соратників Трампа контактували з росіянами під час виборів

Щонайменше 16 людей з оточення Дональда Трампа контактували з росіянами в 2016 році під час передвиборної кампанії та передачі влади у США.

Про це повідомляє CNN грунтуючись на публічних виступах, заявах в суді, відкритих судових матеріалах і повідомлень інших ЗМІ, під час розслідування про втручання Росії в американські вибори.

Вказується, що наближені до Трампу особи особисто зустрічалися з росіянами, вели телефонні переговори, відеочати і також вели електронну переписку.

У списку людей, які брали участь у «змові» з РФ, за даними CNN, опинилися колишній голова президентської кампанії Пол Манафорт, старший співробітник передвиборної компанії Трампа Ріка Гейтса, радник кампанії Джордж Пападопулос, колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн, а також родичі нинішнього президента США – син Дональд Трамп-молодший, дочка Іванка Трамп і зять Джаред Кушнер.

Переговори з росіянами також вели радник Трампа Роджер Стоун і колишній помічник передвиборної кампанії Майкл Капуто. Екс-адвокат Майкл Коен контактував мінімум з двома російськими компаніями, щодо будівництва висотного будинку в Москві. З цього приводу також вів переговори бізнес-партнер глави США Фелікс Сатер.

Кілька зустрічей з колишнім послом РФ в США Сергієм Кисляком провели екс-генпрокурор Джеф Сешнс, колишній радник передвиборної компанії Картер Пейдж, чиновник Білого дому Аві Берковіц (особистий помічник Джареда Кушнера), а також співробітник передвиборного штабу Трампа Джей-Ді Гордон.

З представниками РФ зустрічався і засновник приватної військової компанії (ПВК) Blackwater (зараз Academi) Ерік Прінс, який є діловим партнером Дональда Трампа. Прінс спілкувався з главою Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирилом Дмітрієвим.

Варто зазначити, що вищевказані особи неодноразово заперечували свої зв’язки з росіянами після перемоги Трампа на виборах.

Розслідування про втручання у вибори вів спецпрокурор Роберт Мюллер. Команда Мюллера вже оголосила підозри чотирьох пов’язаних з передвиборним штабом Трампа американцям, а також більш ніж 10 громадянам РФ.

Раніше повідомлялося, що у Франції через підвищення цін на освіту почали протестувати студенти.