25.10.2021

Що таке іпохондрія та чому виникає

Іпохондрія – це патологічний стан, що вимагає лікування. Іноді медикаментозного, іноді психотерапевтичного, іноді 2 в 1. Вибір залежить від того, що за нею стоїть – риси характеру чи хвороба.

Іпохондрія – це психічне порушення, що проявляється в постійному занепокоєнні з приводу можливості захворіти на одну або декілька хвороб. Вона може набувати форму нав’язливих думок, надцінних ідей і навіть марення. І це знову-таки залежить від того, що за нею стоїть, розповіла психотерапевт Наталія Зайцева.

Читайте також: Що таке сором’язливий сечовий міхур та чому виникає

Суть іпохондрії зводиться до того, що у людини виникає необгрунтоване занепокоєння про власне здоров’я, постійні думки про уявне захворюванні – можливо, важке і / або невиліковне.

Щоб відрізнити іпохондрію від природного занепокоєння за своє здоров’я, потрібно зрозуміти, що:

Мати періодичні тривожні побоювання, сумніви щодо свого здоров’я, фіксуватися на відчуттях в тілі і аналізувати їх, підозрювати у себе наявність якогось захворювання – це нормально, але ненормально продовжувати все це робити після того, як вас обстежили, проконсультували у всіх, кого тільки можна, і в підсумку сказали, що все добре.