22.10.2021

Розміри пенсій будуть скорочуватися на 10% протягом найближчих двох-трьох років – експерт

Розміри пенсій в солідарній системі будуть скорочуватися, в середньому на 10 відсотків протягом найближчих двох-трьох років. Таку думку висловив голова Національної комісії з питань цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв у коментарі УНН.

На думку експерта, українцям потрібно переходити на накопичувальну систему пенсій. Причиною необхідності переходу є те, що солідарна система, яка діє зараз, приречена на те, що її обсяг буде скорочуватися.

«На сьогодні у нас мінімальна пенсія 1435 гривень при мінімальній зарплаті в 3700 гривень, тобто мінімальна пенсія становить близько 30 відсотків від мінімальної зарплати. При тому, що мінімальна зарплата буде рости, в умовах солідарної системи розмір мінімальної пенсії буде зменшуватися. Якщо зараз це 30 відсотків, то в майбутньому буде – 20 відсотків», – зазначив Хромаєв.

Якщо українці продовжать користуватися солідарною системою, за словами експерта, через два-три роки вони буде ще біднішими, ніж зараз.

Нагадаємо, в Національному банку України заявили, що падіння курсу гривні пов’язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні і психологічні фактори.