23.10.2021

Росія має намір розв’язати нову газову війну, – Клімкін

Після завершення дії теперішніх домовленостей про транзит газу територією України Росія спробує загострити ситуацію ще більше. У планах Москви – розв’язати нову газову війну.

Ймовірність такого розвитку подій дуже велика, і партнери України це розуміють, заявив глава МЗС України Павло Клімкін «Інтерфакс «.

Читайте також: Скільки газу використала Україна з початку опалювального сезону: цікаві дані

Міністр наголошує, що Україна має бути готовою. Так, необхідно збільшувати запаси газу у сховищах.

Зараз не тільки ми, але і Європа добре розуміємо ймовірність російських провокацій,
– розповів він.

Клімкін зазначає, що Україна і ЄС наполягають на основі європейських правил для майбутніх контрактів, натомість «Росія натякає на можливість таємних домовленостей».

«Це означає, зокрема, що газ необхідно продавати на східному кордоні. Тарифи ж повинні бути розраховані на основі методології, яка закладена в європейських правилах, тоді ми уникаємо будь-яких можливих «договорняків», – заявив міністр.

При цьому контракти на старих умовах неможливі – не лише політично, а й юридично.

Що серйозно загрожує ситуації з газом у Росії та Європі?«Північний потік-2». Це друга гілка вже наявного «Північного потоку». Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярда кубічних метрів газу в рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. «Північний потік-2» починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 700 кілометрів.
Росія має намір розв'язати нову газову війну, – Клімкін
Де проходить «Північний потік-2»

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява «Північного потоку-2» збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.