26.10.2021

Російські журналісти найняли білоруса, щоб він зіграв жебрака українця

У сюжеті російського «Першого каналу» про річницю «Євромайдану» бідного  жителя Кривого Рогу Кирила Чубенко зіграв мінчанин Віталій Юрченко, повідомило видання Наша Нива.

За словами Юрченка, його використовували в інформаційній війні, коли він працював аналітиком в білоруській компанії, що є посередником між телеканалами та операторами.

«Прийшло замовлення від російського Першого каналу: зняти сім’ю або людину в Кривому Розі в Україні, яка страждає від відсутності газу і дорогого опалення. Таку людину знайшли, зняли матеріал, надіслали нам», – розповів «актор».

У знятому матеріалі з Кривого Рогу був поганий звук, який не можна було відправляти в Москву. У підсумку вирішили перезняти сюжет з тим же текстом, але з ним у головній ролі.

Після зйомок Юрченко, начебто, просив не відправляти матеріал в Москву, але було вже пізно, а замовник був в курсі події.

«Я не мав ніякого морального права в цьому брати участь. Це суперечить всім моїм поглядам. Мені дуже соромно», – заявив Юрченко.

Молодий чоловік зазначив, що грошей за цей ролик не отримував і попросив вибачення у всіх, хто його бачив.

На російському «Першому каналі» визнали фіктивність сюжету, зазначивши, що зйомка інтерв’ю була зроблена стрінгерами, які визнали, що дійсно зняли свого знайомого через технічного браку зі звуком.