26.10.2021

Рада ухвалила «закон Пашинського» щодо закупівель «оборонки» без тендера

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №9122 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом».

За закон проголосували 236 нардепів, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Законом, зокрема, дозволяється держзамовникам державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, щоб оптимізувати цей процес і прискорити його в разі такої необхідності.

Таким чином, зброю та послуги оборонного призначення дозволяється купувати за кордоном без застосування конкурентних процедур, тобто без тендера.

На думку автора документа, нардепа від «Блоку Петра Порошенка», секретаря комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Івана Вінника, це дозволить прискорити процес оборонних закупівель за імпортом і заощадити на оплаті послуг посередників.

Слід зазначити, згаданий проект закону активно просувався главою комітету з питань нацбезпеки, нардепом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським. Так, законопроект тричі намагалися протягнути до порядку денного парламенту, проте безуспішно. Зрештою 20 грудня 2018 року нардепи таки схвалили документ у першому читанні.