25.10.2021

Рада подовжила мораторій на продаж землі

Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. За відповідний законопроект проголосував 231 депутат, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Продовження мораторію підтримали 59 депутатів від «Блоку Петра Порошенка», 47 від «Народного фронту», 27 «опоблоківців», 20 членів фракції «Радикальної партії», 17 депутатів від «Батьківщини», вісім депутатів від «Самопомочі», а також 33 позафракційних парламентарі.

Групи «Відродження» і «Воля народу» підтримали законопроект 16-ма і 4-ма голосами відповідно.

У документі зазначається, що продовження мораторію на продаж сільгоспземель на один рік дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу цих земель та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Серед іншого, законопроект зобов’язує Кабінет міністрів розробити і до 1 березня внести в парламент проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила перейменування Української православної церкви Московського патріархату на Російську православну церкву.