19.01.2022

Позачергові парламентські вибори: ймовірна дата

Позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться орієнтовно 21 липня 2019 року. Про це домовилися лідери фракцій Верховної Ради на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським.

Про це заявив лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко на прес-конференції після консультацій з президентом.

Читайте також: Розпуск Верховної Ради: що каже закон і коли будуть вибори

Дострокові вибори будуть. Зеленський направив листа голові парламенту (Андрію Парубію, 24 каналу) про проведення позачергового засідання Верховної Ради для зміни виборчого законодавства. Орієнтовно вибори на 21 липня,
– сказав Ляшко.

Нардеп також припустив, що указ Зеленського про розпуск парламенту з’явиться завтра, 22 травня.

парламентські вибори
Коли мають відбутися позачергові вибори в парламент: що каже закон

Водночас, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що можливою датою позачергових виборів до Верховної Ради буде 21 або 28 липня.

«Наскільки ми розуміємо, новий президент планує випустити такий указ (про вибори, – 24 канал) не сьогодні, а найближчими днями для того, щоб дотриматися терміну, щоб вибори відбулися в неділю за 60 днів. Це буде або 21 липня, або 28 липня», – сказала вона.

Представник команди Зеленського Андрій Богдан розповів, що в Адміністрації Президента схиляються до проведення позачергових виборів до Ради саме 21 липня. 

Ми бачимо для себе більш допустиму дату голосування – 21 липня 2019 року. Наразі йде консультація з ЦВК щодо процедури виборів. Можливо, буде звернення до голови ВР Андрія Парубія щодо скликання на завтра, 22 травня, позачергової сесії і ухвалення змін до закону про вибори народних депутатів,
– сказав юрист.

Він зауважив, що консультації пройшли дуже конструктивно і практично всі представники фракції погодилися з можливістю розпуску Ради. За його словами, причини розпуску є відсутність парламентської коаліції.

Богдан додав, що парламент потрібно оновити, аби в Раду прийшли нові, прогресивні, молоді обличчя, які мають бажання і можливість працювати на благо Україні.

Зеленський підпише указ про розпуск парламенту найближчим часом і він буде оприлюднений у «найближчі дні».

На зустрічі з президентом Володимиром Зеленським були присутні:

 1. Голова Верховної Ради Андрій Парубій;
 2. Віце-спікери парламенту Ірина Геращенко та Оксана Сироїд;
 3. Голова фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов; 
 4. Голова фракції партії «Народний фронт» Максим Бурбак;
 5. Голова фракції партії «Опозиційний блок» Вадим Новинський;
 6. Голова фракції партії «Самопоміч» Олег Березюк;
 7. Голова фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко;
 8. Голова фракції партії «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко;
 9. Голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко; Віталій Хомутиннік,
 10. Співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутиннік.
 11. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Чому Зеленський не мав юридичних підстав розпустити Раду?20 травня під час інавгураційної промови президент України Володимир Зеленський заявив про намір розпустити український парламент. Він дав нардепам декілька термінових завдань «на 2 наступні місяці» до розпуску Ради: прийняття закону про зняття депутатської недоторканості, про незаконне збагачення та про вибори.

Проте, Зеленський вже не міг розпустити Верховну Раду через те, що фракція «Народний фронт» 17 травня вийшла з парламентської коаліції. Спікер парламенту Андрій Парубій підтвердив її розпуск. Тому депутати мають 30 днів, щоб створити нову коаліцію. Протягом цього періоду розпустити Верховну Раду – неможливо. Після цього – вже теж. Адже 27 травня починається піврічний термін до закінчення повноважень парламенту восьмого скликання. Однак в команді Зеленського опирались на те, що де-факто коаліції не існує вже кілька років.

розпуск ради, дострокові парламентські вибори
Чому Раду не можна розпустити: інфографіка