28.11.2021

Porsche оштрафували на півмільярда євро

Німецького виробника спортивних автомобілів Porsche оштрафували на 535 млн євро через дизельні двигуни, які викидали у повітря шкідливі речовини більше дозволеної норми.

Про це інформує DW.

У прокуратурі Штутгарта кажуть, що формальною підставою штрафу вказано «недбалість у контролі якості».

Водночас у компанії відповіли, що не оскаржуватимуть рішення, а «недбалість» вчинили співробітники, що перебували на декілька рівнів менеджменту нижче, ніж управління виробника.

Зазначається, що цей штраф став черговим для концерну Volkswagen у рамках так званого «дизельгейту» – скандалу, що тягнеться вже декілька років.

У 2015 році з’ясували, що концерн обходив лабораторні тести на шкідливість викидів для дизелів завдяки спеціальному програмному забезпеченню в 11 мільйонів автомобілів.

Тисячі інвесторів стали позиватися проти концерну через втрати, які вони зазнали як акціонери після початку  «дизельгейту».

На даний момент загальні втрати німецького концерну у зв’язку із «дизельгейтом» оцінюються у 30 мільярдів євро.

Нагадаємо, антимонопольний комітет розслідує ймовірну змову двох компаній «Укрбуду» на тендері щодо реконструкції Шулявського мосту; будівництва корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та реконструкції гімназії № 59 імені О. М. Бойченка.