20.10.2021

Під час навчань, якими керував Путін, ракета застрягла у пусковій установці підводного човна

Під час стратегічного командно-штабного навчання «Грім-2019», фінальним етапом якого керував особисто президент РФ Володимир Путін, сталася нештатна ситуація,

Про це розповіли «Відомостям» двоє людей, близькі до Міноборони. 

Повідомляється, що атомний підводний крейсер К-44 «Рязань», що входить до складу 25-ї дивізії підводних човнів Тихоокеанського флоту, здійснив 17 жовтня лише один пуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Р-29Р по полігону «Чижа», а не два, як анонсувалося. 

Друга Р-29Р не вийшла з шахтної пускової установки, і субмарина повернулася в пункт постійного базування з невідстріляною ракетою.

Позаштатна ситуація могла статися через відмову деяких систем підводного човна, через які проходить команда про пуск, вважає один із співрозмовників. Точні причини має з’ясувати спеціальна комісія.

Зазначається, що ракета Р-29Р входить до складу комплексу Д-9Р, який ще за радянських часів встановлювався на підводних човнах проекту 667БДР «Кальмар». «Рязань» є останньою субмариною цього типу, що знаходиться на бойовому чергуванні: всі її попередники або вже утилізовані, або чекають на утилізацію.

Нагадаємо, Німеччина та інші союзники з Північноатлантичного Альянсу проводять секретні військові навчання, в межах яких, зокрема, відпрацьовують використання ядерної зброї.

Навчання називаються Steadfast Noon («Непохитний полудень»), під час цих маневрів планується відпрацювати використання винищувачів-бомбардувальників, а також встановлення ядерної зброї на літаки.