25.10.2021

Перед продажем з «Кузні на Рибальському» вивели цехи, склади та верф

Понад 60 000 м2 нерухомості заводу «Кузня на Рибальському» президента Петра Порошенка і його соратника, народного депутата Ігоря Кононенка передали компанії «Буд-Реновація».

Про це свідчать офіційні витяги з держреєстру нерухомості, передає Bihus.Info.

Відбулася передача нерухомості у серпні, фактично за півтора місяці до публічного повідомлення про підготовку заводу до продажу.

Повідомляється, що компанія «Буд-Реновація» заснована три місяці тому самим ПАТ «Кузня на Рибальському», а її кінцевими бенефіціарами також є Петро Порошенко та Ігор Кононенко. Основний вид діяльності нового підприємства – «організація будівництва будівель».

Серед переданої нерухомості – цехи, склади та верф. Судячи з підстав, зазначених у витязі з реєстру, майно передане «Буд-Реновації» безоплатно.

Юристи виділяють декілька причин, які могли спонукати власників передати перед продажем нерухомість компанії новій фірмі. Серед них – бажання потенційного покупця захистити майно від можливих зазіхань, або уникнути виплати зобов’язань, що накопичились у «Кузні на Рибальському» за попередні роки.

Відповідно до фінансового звіту за 2017-й рік «Кузня на Рибальському» мала понад 178 млн гривень кредиторського боргу за товари, роботи і послуги, більше 78 млн гривень – за розрахунками з бюджетом і понад 1,1 млрд гривень – за одержаними авансами.

Нагадаємо, за інформацією джерел на ринку, покупцем заводу «Кузня на Рибальському» став головний акціонер групи «ТАС» Сергій Тігіпко.