25.10.2021

Парламент призначив двох нових міністрів

Верховна Рада призначила народного депутата від БПП Ірину Фріз міністром у справах ветеранів. За призначення Фріз проголосували 270 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Крім того, Рада затвердила Оксану Маркарову на посаді міністра фінансів. За призначення Маркарової на посаду міністра фінансів України проголосувало 242 народних депутати.

Фріз, відповідно до Конституції, звернулась до Ради з проханням про дострокове припинення депутатських повноважень. Рада підтримала її зверення 248 голосами.

Фріз — голова української делегації в Парламентській асамблеї НАТО, член комітету Ради з питань національної безпеки і оборони.

Зазначимо, що Міністерство у справах ветеранів перебуває у процесі утворення. 14 листопада Кабінет міністрів створив Державну службу у справах ветеранів шляхом ліквідації Державної служби у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.

Міністерство має стати центральним органом виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Як відомо, Верховна Рада збільшила фінансування Центральної виборчої комісії з метою захисту інформаційних ресурсів на 49,66 млн гривень.