19.10.2021

 Під час виборів не було зафіксовано передачі грошей за голос з боку кандидатів в Президенти України.

Про це повідомила Голова Правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нашій організації не вдалося зафіксувати факту передачі грошей за голос з боку жодного з кандидатів", — сказала координатор ОПОРИ.

Вона зазначила, що в день голосування процедурних правопорушень було набагато менше, аніж у 2014 році. За її словами, це відбувалося завдяки мобілізації виборців та великій кількості членів комісії.

"Це не була імітація процесу конкурентного або взаємного контролю, це був дійсно взаємоконтроль. Інше питання, це те, що у нас до сих пір немає цінностей букви закону, як і верховенства права. Про це свідчили дії як народних депутатів, так і виборців, або навіть журналістів", — розповіла Айвазовська.

Вона зазначила, що соціологія у цих виборах зіграла важливу роль не тільки в частині екзит-полів, а й в мобілізації виборців, які хотіли йти за лідерами.

За її словами, дуже поширеною практикою було фотографування бюлетенів, а також був випадок видачі бюлетеня без паспорта.

31 березня в Україні пройшов перший тур виборів Президента.