19.01.2022

Не через НАБУ: Ситник пояснив відсутність вироків для топ-корупціонерів

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник пояснив відсутність вироків за здійснюваними Бюро провадженнями тим, що влада гальмувала створення Антикорупційного суду.

Відповідну заяву Ситник зробив 3 жовтня в ході засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, Бюро передало до судів обвинувальні акти зі 150 кримінальних проваджень.

«Я нагадаю, що відповідальність НАБУ закінчується з моменту затвердження прокурором обвинувального акта. Як це сьогодні було зроблено по Труханову (мер Одеси – ред.). Але суспільство не чекає обвинувальних актів. Воно чекає справедливих вироків», – заявив він.

Ситник додав, що з травня 2016 року НАБУ постійно наполягало на тому, що Україні потрібен Антикорупційний суд.

«На жаль, законопроект був внесений тільки навесні 2018 року. Перед цим ми слухали, що ми не Уганда. Перед цим ми слухали – давайте створимо антикорупційні палати. Перед цим ми слухали, що ми такий суд ніколи не створимо… Не через НАБУ і не через Ситника всі чекали два роки «, – сказав він.

При цьому Ситник додав, що «політичну волю» для створення суду забезпечив тільки транш Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Нагадаємо, нардеп Лещенко заявив, що президент Порошенко спробує знищити НАБУ до виборів, щоб не потрапити під слідство.