19.10.2021

Навіть якщо Рада схвалить новий закон про незаконне збагачення, старі справи все одно закриють — Ситник

Навіть у разі схвалення Верховною Радою нового закону, який запровадить кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, старі справи все одно будуть закриті, а їхні фігуранти уникнуть покарання.

Про це в ефірі “Громадського” завив директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

Він наголосив, що рішенням Конституційного суду діяння, які були передбачені статтею про незаконне збагачення, на сьогодні декриміналізовані.

«Тобто, фактично той період, з березня 2015 року, коли ця стаття почала діяти, і до моменту як судом було прийняте рішення, не буде охоплюватись цією статтею. Тобто, навіть якщо Верховна Рада прийме новий закон, то він буде розповсюджуватись на діяння, які будуть після рішення Конституційного суду», — пояснив Ситник.

Очільник НАБУ зазначив, що в багатьох справах щодо незаконного збагачення також є звинувачення в недостовірному декларуванні майна, тому розслідування в цих справах продовжаться.

«Але суть в тому, що це (недостовірне декларування — ред.) нетяжкий злочин. Коли будуть реєструвати справи по цій статті, то не можна проводити негласні слідчі дії, бо це, знову ж таки, нетяжкий злочин. Фактично один із найбільш ефективних інструментів боротьби з корупцією, який діяв не тільки в Україні, а й в багатьох цивілізованих країнах, на жаль в Україні він на сьогодні рішенням Конституційного суду перестав діяти», — резюмував Ситник.

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро затримали чинного і колишнього директорів ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» у справі щодо заволодіння коштами у сумі 2,3 мільйона доларів.