25.10.2021

Нардепи хочуть легалізувати засекречення декларацій силовиків

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 9148, яким хочуть дозволити необмеженій кількості працівників силових структур подавати засекречені декларації замість відкритих й уникати їх перевірки.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

Так, звільнити від відкритого декларування хочуть працівників Служби безпеки України, Національної поліції, податкової, Нацгвардії та інших силових органів. Подавати декларації силовикам і розвідникам пропонують у визначеному цими ж органами порядку, приміром, у власні закриті системи декларування.

Фактично цим, наголошують у ЦПК, легалізують уже вигадану в СБУ схему подачі декларацій, коли всіх їх засекречують, незалежно від того, чи то декларації розвідників й агентів під прикриттям, чи то силовиків, робота яких аж ніяк не потребує таємності.

Законотворці, зауважують у громадській організації, таким чином прямо дозволять подавати таємні паперові декларації публічним високопосадовцям силових органів, попри те, що їх призначають публічними указами президента.

Перевіряти такі декларації будуть самі ж правооохоронні або розвідувальні органи. Національне агентство з питань запобігання корупції зможе здійснити повну перевірку лише з дозволу керівника цього органу й після рішення про зміну ступеня секретності.

«Додаючи необхідність повідомлення НАЗК про суттєві витрати, нардепи пропонують не повідомляти про оздоровчий відпочинок за кордоном, наприклад оздоровлення на Сейшелах чи Мальдівах», – зазначають у ЦПК.

Нагадаємо, журналісти виявили у родини заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка лише нерухомості на понад 8 млн доларів. До роботи на нинішній своїй посаді він керував економічною контррозвідкою в СБУ й Управлінням СБУ в Києві та області.