17.10.2021

НАБУ відкрило справу щодо керівників «Укрспецекспорту»

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило ще одне кримінальне провадження за фактом розкрадань чиновників в оборонному секторі.

Відкрите кримінальне провадження стосується розкрадання грошей чиновниками «Укрспецекспорту» під час закупівлі деталей і комплектуючих до авіаційної техніки, йдеться у повідомленні НАБУ в Facebook.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли за фактом заволодіння коштами держбюджету, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем посадовцями з числа керівників держкомпанії «Укрспецекспорт» під час закупівлі деталей і комплектуючих для авіатехніки.

У Бюро повідомили, що Генеральна прокуратура не передавала їм наведені у фільмі-розслідуванні проекту «Наші гроші» факти і листування між фігурантами оприлюднених трьох частин розслідування журналістів. Натомість НАБУ отримало матеріали, що стосуються інших фактів, долучених до розслідування детективів.

Нагадаємо, у НАБУ підтвердили затримання чинного і колишнього керівників державного зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт» за підозрою в розтраті 2,225 млн доларів. Прізвища затриманих у офіційному повідомленні не згадуються.