25.10.2021

На Харківщині суд всупереч Кримінальному кодексу дав за хабар умовне покарання

Харківський районний суд визнав колишнього голову Хорошівської селищної ради винним в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 10 квітня.

У 2014 році до голови ради звернувся представник підприємців з проханням про відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва і прискорення прийняття такого рішення. Обвинувачений підтвердив, що винесення на чергове засідання сесії селищної ради питання про надання дозволу на розробку детального плану щодо відведення земельних ділянок, підтримання цього плану під час виступу на сесії та його подальше затвердження входить до його компетенції. Далі голова повідомив, що за це йому треба надати 3000 доларів. У січні 2015 він отримав 10 тис. грн, а в червні того ж року ще 50 тис.

Дії кваліфіковано за ч.3 ст.368 КК.

В суді чоловік вину визнав повністю. Щире каяття суд врахував як пом’якшуючу обставину і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Водночас суд визнав за можливе застосувати ст. 75-76  КК і звільнити особу від відбування основного покарання з іспитовим строком на три роки.

У ст.75 КК йдеться, що суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.
Вищезгаданий вирок ухвалила суддя Наталія Токарєва. Обвинувачення представляв прокурор прокуратури Харківської області Володимир Гудзь.