27.11.2021

МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії через державну систему вживання допінгу

МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії через державну систему вживання допінгу

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) засудив дії осіб, відповідальних за маніпулювання даними московської лабораторії до їх передачі WADA в січні 2019 року.

У заяві організації на офіційному сайті йдеться про те, що МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії.

"Ці грубі маніпуляції є нападом на довіру до самому спорту і є образою для спортивного руху в усьому світі. МОК підтримає найжорсткіші санкції проти всіх, хто буде нести відповідальність за ці маніпуляції", — заявила організація.

МОК знову попросив російську владу надати необроблені дані, на яких ґрунтується цей випадок, щоб покарати винних, а непричетні спортсмени були захищені.

Звіт WADA доводить, що будь-яке маніпулювання даними є винятковою відповідальністю російської влади: "Російська влада була відповідальні за збереження цілісності московських даних". Водночас ми також відзначаємо, що в звіті вказується, що спортивний рух не брав участі у жодній з цих маніпуляцій, і що в звіті не вказується на будь-яке порушення з боку спортивного рух, зокрема Російського олімпійського комітету або його членів. У цьому контексті МОК вітає можливість, надану WADA російським спортсменам для участі в змаганнях, "де вони в змозі довести, що вони жодним чином не пов’язані з недотриманням", — йдеться у заяві.

Щодо рекомендованих санкцій у відстороненні Росії від будь-яких спортивних змагань, МОК наголосив, що їх доведеться детально оцінити.

"МОК наголошує, що винні мають бути покарані найсуворішим чином через серйозність цього порушення, і тому вітає санкції щодо відповідальних російської влади. Однак, з огляду на серйозність маніпуляцій, ми настійно закликаємо WADA зробити подальші дії. Це означає, зокрема, що WADA має передати всі ці файли до Ради Європи і ЮНЕСКО з урахуванням Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міжнародної конвенції ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті.

В кінці цього процесу ми сподіваємося, що справедливість нарешті переможе, і що будуть введені повні і відповідні санкцій", — зазначається у заяві.

25 листопада стало відомо, що Комітет з відповідності WADA рекомендує усунути Росію від всіх міжнародних змагань на 4 роки через маніпулювання з допінг-тестами московської лабораторії.

Як повідомляє The Telegraph, Росію на Євро-2020 може замінити Шотландія; усунення Росії потенційно може відкрити двері для Шотландії на Євро-2020, яка фінішувала на третьому місці в кваліфікаційній групі.

Виконавчий комітет WADA ухвалить рішення за рекомендаціями про дискваліфікацію Росії 9-го грудня.

Це не перший допінг-скандал за її участі. Раніше РУСАДА було визнано невідповідним кодексу WADA в листопаді 2015 року, коли легкоатлетів з Росії дискваліфікували від Олімпіади-2016 та усіх міжнародних турнірів розгорівся допінговий скандал у легкій атлетиці.

Пізніше в Росії спалахнуло ще кілька допінгових скандалів після доповідей Річарда Макларена, в яких йшлося про те, що міністр спорту Росії покривав застосування допінгу на Олімпіаді в Сочі.

У Росії визнали підміну результатів допінг-проб спортсменів маніпулювання даними московської лабораторії до їх передачі WADA в січні 2019 року.

«Аргумент»