17.06.2021

У Міністерстві культури оприлюднили заяву, згідно якої каплиця УПЦ МП (ФСБ), яку самочинно звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною, а земельна ділянка під нею належить Національному музею історії України.

Про це йдеться у заяві Мінкульту. В відомстві повыдомили про ухвалене рішення — усунути перешкоди щодо користування земельною ділянкою, на якій розташований зазначений самобуд.

Зазначається, що ділянка надана Національному музею історії України у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею.

За даними Мінкульту, станом на сьогодні на земельній ділянці так звану каплицю УПЦ МП розміщено незаконно. «Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ», — йдеться у повідомленні.

Мінкульт надав доручення директору музею «невідкладно вжити заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою».

Крім того, Мінкульт візьме участь в розгляді справи і повторно направить до правоохоронців звернення, спрямовані на захист пам’ятника національного значення — фундаменту Десятинної церкви.

Зазначимо, 25 січня Хлопці з «С-14» демонтували інфоборд каплички УПЦ МП неподалік Десятинної церкви. При цьому було підпалено сміття поблизу дверей самобуду, яке одразу ж загасили.

28 січня суд взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів, яких звинуватили у спробі «підпалу монастиря» УПЦ МП. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень.  5 лютого, після проведених акцій на підтримку незаконно ув’язнених архітекторів, суд відпустив їх на поруки народних депутатів.

«Аргумент»