25.01.2022

Медична реформа в Україні: стала відома доля безкоштовних ліків

Медична реформа в Україні не передбачає скасування державних програм із забезпечення пацієнтів ліками за умов невеликої доплати.

Про це заявив експерт «Реанімаційного пакету реформ» (РПР), один із співавторів медичної реформи Володимир Курпіта.

«На цей момент Міністерство охорони здоров’я веде 18 державних програм (забезпечення ліками пацієнтів). І прийнятий закон не говорить нічого про скасування цих програм. Ці програми будуть залишені і вони передбачають видачу безкоштовних ліків для частини пацієнтів», – розповів Курпіта.

Водночас, за його словами, Україна поступово переходитиме на іншу модель, яка називається «модель реімбурсації» або відшкодування коштів.

«Цьогоріч таку модель було запущено для 3-х захворювань: це бронхіальна астма, цукровий діабет 2-го типу і сердцево-судинні захворювання», – уточнив співавтор медреформи, зазначивши, що така модель розширюватиметься надалі за рахунок нових захворювань.

«Якщо хтось зараз, наприклад, отримує безкоштовний інсулін і ще якусь суму доплачує, то держава буде говорити: «Ми можемо забезпечити Вас ось таким типом інсуліну, але, якщо Ви хочете перейти на якийсь інший або дорожчий, Ви маєте право доплатити різницю між тим, який був, і тим, який є», – пояснив експерт.