08.12.2021

Корупція у Міноборони: заступника Полторака затримали за крадіжку 149 млн грн

Національне антикорупційне бюро затримало заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Ігоря Павловського за підозрою в причетності до розкрадання 149 млн гривень під час закупівлі палива для потреб Міноборони.

Як інформує прес-служба НАБУ, разом із заступником міністра також затримали директора Департаменту державних закупівель і постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимира Гулевича.

За версією слідства, на початку 2016 року Міноборони на відкритих торгах із закупівлі рідкого палива обрало переможця, з яким у травні 2016 року уклало 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд гривень.

Однак упродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено вартість одиниці товару в середньому на 16% від початкової ціни.

У НАБУ наголошують, що таким чином на користь постачальника безпідставно й незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. гривень.

Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру, обрання щодо затриманих запобіжного заходу та встановлення інших співучасників.