25.10.2021

Командир українського буксира «Яни Капу» відмовився давати свідчення в РФ

У Федеральній службі безпеки РФ пройшли слідчі заходи з військовополоненим українським моряком, капітаном рейдового буксира «Яни Капу» Олегом Мельничуком.

Про це написав адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці в Facebook, – повідомляє segodnya.

Зокрема, він повідомив, що капітан відмовився від дачі показань.

«На додатковому допиті, відповідно до ст. 17 Женевської конвенції він повідомив своє прізвище, ім’я, дату народження, посада та звання. Також відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 47 КПК РФ відмовився від дачі свідчень», – йдеться в повідомленні.

Семедляєв розповів, що моряк почуває себе задовільно.

Військовополонений в Російській Федерації капітан рейдового буксира «Яни Капу» Олег Мельничук отримав близько 40 листів з різних країн. Він просить писати російською мовою, оскільки листи, написані на інших мовах, не передають через цензуру.

«Написав і відправив близько 30 листів. Отримав близько 40 листів з різних країн (дуже за них вдячний). Дуже просив листи писати російською мовою, тому що листи на іншій мові не проходять цензуру і відповідно не передаються Олегу. Спасибі всім, хто не байдужий до тієї ситуації, в якій вони опинилися, і роблять все можливе для якнайшвидшого звільнення. Також дякує всім, хто займається передачами товарів і всього необхідного», – повідомив адвокат.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ Росії обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдового буксира «Яни Капу», які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполя в Азовському морі. 24 українських моряків заарештували в окупованому Криму, пізніше їх перевели в Москву, де арешт продовжили до кінця квітня.