25.10.2021

Глава фракції БПП: Можливості воєнного стану будуть застосовані лише після наземної агресії РФ

Глава парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов заявив, що надані запровадженням воєнного стану можливості будуть застосовані лише в разі наземної воєнної операції з боку Росії.

Про це народний депутат повідомив в ефірі телеканалу ZIK.

За словами Герасимова, воєнний стан буде застосований у всіх військових питаннях, які підсилять ефективність українських збройних формувань.

«Якщо не буде наземної військової операції з боку країни-агресора ці можливості, які були надані в рамках проголосованого закону з введення в дію воєнного стану, не будуть застосовані. Тобто вони вступають в силу тільки у разі, якщо буде почата військова операція з боку країни-агресора», – зазначив глава фракції БПП.Цим законом, додав Герасимов, президенту також надано право у разі початку широкомасштабної воєнної агресії Кремля оголошувати часткову мобілізацію без участі Верховної Ради.

«Таким чином воєнний стан зараз введений у всіх областях, які мають спільні кордони з Росією і мають кордони з морськими акваторіями Азовського та Чорного морів, а також в тих, де дійсно така операція є ймовірною», – констатував нардеп.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила указ президента Петра Порошенка «Про введення воєнного стану в Україні».

Воєнний стан строком на 30 діб запроваджено в 10 областях – Чернігівській, Сумській, Харківський, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській та Вінницькій областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.