16.05.2021

Екс-заступник Кличка офіційно уникнув відповідальності за підроблений диплом

Шевченківський райсуд Києва звільнив екс-заступника мера Києва Віталія Кличка Володимира Бондаренка від кримінальної відповідальності за використання підробленого диплома про освіту, у зв’язку із закінченням строків давності притягнення його до кримінальної відповідальності.

Таке рішення суд виніс 28 грудня 2017 року.

У рішенні суду зазначено, що Бондаренко навмисне повідомив невстановленій слідством особі «свої особисті анкетні дані, які в подальшому були використані … для підробки диплома бакалавра нібито виданого Львівським національним університетом імені Івана Франка 30 червня 2009 року» на ім’я Бондаренка. Чиновник обіцяв заздалегідь придбати підроблений диплом.

Підкреслюється, що Бондаренко «умисними діями сприяв підробці офіційного документа» і скоїв кримінальний злочин, передбачений ч. 5 ст. 27 (пособництво у вчиненні злочину), ч. 1 ст. 358 (підробка документів) ККУ.

Незважаючи на це прокурор просив суд звільнити Бондаренка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення його до кримінальної відповідальності.

Суд погодився з прокурором.

«Клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 (Бондаренко – ред.) У зв’язку із закінченням строків давності — задовольнити. Кримінальне провадження № 12017100000000483 від 14 квітня 2017 року – закрити», – йдеться в постанові суду.

Рішення можна було оскаржити протягом 7 днів з дня оголошення. Зараз цей термін уже минув.

Як повідомлялося раніше, колишній заступник мера Києва Володимир Бондаренко, звільнений з КМДА через підробку диплома, відтепер буде представляти інтереси Київради в судах.

Нагадаємо, раніше творці програми «Схеми» довідалися, що Бондаренко жодного дня не вчився у Львівському національному університеті ім. Франка, і на основі «липового» диплома бакалавра львівського вузу він отримав вищу освіту в Інституті післядипломної освіти столичного університету ім. Т. Шевченка.

Після скандалу мер Києва звільнив чиновника з посади, на якій той пропрацював три роки. Бондаренко ж зазначав, що звільнитися вирішив сам.