22.10.2021

Директор ДБР Труба ще раз перевірить переможців конкурсу на керівні посади у своє відомство

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба проводитиме перевірку переможців конкурсу на керівні посади. Наразі конкурсна комісія сформувала список переможців із 27 осіб.

Про це інтернет-виданню UA1 повідомили у прес-службі ДБР.

«Йдеться про спеціальну перевірку державними органами влади. Також очікуємо інформацію про переможців від Ради громадського контролю та експертів від профільних організацій. ДБР не задіяне у конкурсному відборі на ці посади, але я, як директор, несу відповідальність за всіх працівників, тим паче, якщо це керівники напрямків», – зазначив Роман Труба.

Директор ДБР наголосив, що протягом конкурсу неодноразово з’являлися заяви громадських організацій щодо недоброчесності тих чи інших кандидатів.

«Ми уважно слідкували за конкурсним відбором, але не мали повноважень втручатися, перевіряти інформацію. Ця можливість була у зовнішньої комісії під час співбесід. Із завершенням конкурсу ДБР має право перевірити кожного переможця, більше того – це наш обов’язок. Це не означає, що ми одностайно погоджуємося з чиїмось висновками. Сьогодні будь-яку інформацію можна розмістити в Інтернеті, і вона може не мати під собою підґрунтя. Але це означає, що ми не маємо права проігнорувати наявну інформацію та не перевірити її», – заявив очільник Бюро.

Він звернувся до зовнішньої комісії з проханням оголосити другу хвилю конкурсу на 44 керівних посади, оскільки Верховна Рада до закриття сесії так і не ухвалила у другому читанні законопроект, який передає повноваження проводити конкурси на ці посади внутрішнім комісіям Бюро.

Раніше члени конкурсної комісії у своєму колективному зверненні заявили про ризик зриву конкурсу на заміщення посад у Держбюро розслідувань, оскільки не отримали від глави відомства Романа Труби кваліфікаційні вимоги до кандидатів.