Фірма екс-регіоналів, яка фігурувала у справі розкрадання коштів, відремонтує школу на Київщині

ТОВ «Білоцерківрозоптторг», яка регулярно за часів регіоналів вигравала ласі підряди і була фігурантом кримінальної справи за фактом заволодіння у 2014 — 2015 роках бюджетними коштами разом із службовими особами Департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської облдержадміністрації, днями виграла підряд, згідно з яким без конкурсу за таємними цінами відремонтує школу у селі Білоцерківського району на Київщині .

Як повідомляється у системі «Прозорро», 15 червня Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області уклав договір з ТОВ «Білоцерківрозоптторг» щодо капітального ремонту та реконструкції приміщень Дроздівської загальноосвітньої школи I-III ступенів по вул. Шкільна, 1а в с.Дрозди Білоцерківського району Київської області.

Загальна сума договору склала 436 628,40 гривень. Відремонтувати школу мають до 31 серпня цього року.

Договір було укладено без застосування тендерної процедури, шляхом лише звітування у системі «Прозорро» про такий підряд за державні кошти.

При цьому, додатків до договору, про які йдеться у тексті самої угоди і які є невід’ємною частиною угоди – Додаток 1 – договірна ціна і Додаток 2 – зведений кошторис,  у систему «Прозорро» не завантажено. Відтак, ЩО саме ремонтуватимуть у сільській школі і за якими цінами, можна лише здогадуватися.




Згідно з даними Youcontrol, ТОВ «Білоцерківрозоптторг» уже майже 15 років. Підписант, керівник і кінцевий бенефіціарний власник – Павленко Іван Феодосійович. Засновники Павленки Іван Феодосійорвич і Сергій Іванович, очевидно, батько й син. Розмір статутного капіталу — 150 тисяч гривень.

Станом на 1 червня 2017 року компанія має податковий борг у розмірі 159 тисяч гривень. Ця сума яка фактично становить третину від суми підряду, договір на який ТОВ підписало 15 червня цього року.

У відкритих джерелах зазначається, що Іван Феодосійович Павленко – просто директор «Білоцерківрозоптторгу». Раніше він був членом виконавчого комітету Білої Церкви та членом Партії регіонів.

Крім того, згідно з даними Youcontrol, раніше до переліку засновників ТОВ «Білоцерківрозоптторг» входила Терещенкова Любов Миколаївна, яка, за даними сайту «Наші гроші», була головою первинної організації «Партії регіонів» у Білій Церкві.

Зокрема, за часів, коли Павленко і Терещенкова були при посадах і у так званій «правильній партії», вони вигравали такі підряди:

1. Білоцерківський Національний аграрний університет Київської області 8 травня 2013 року за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Білоцерківрозоптторг» на реконструкцію свого гуртожитку №4 під житловий будинок. Вартість угоди склала 15,03 млн грн.

2. Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України (Київська обл.) 19 липня 2012 року за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Білоцерківрозоптторг» на реставрацію «Танцювального павільону» вартістю 3,47 млн грн.

3. Відділ капітального будівництва Білоцерківської міськради Київської області 10 червня 2013 року за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Білоцерківрозоптторг» на реконструкцію нежитлових приміщень під розміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Леваневського, 56. Вартість угоди склала 2,35 млн грн.

А загалом, як повідомляється на сайті Zакупівлі, вигравати підряди компанія почала з 2009 року, а буквально її зоряний час почався з 2011 року.

Станом на сьогодні ТОВ «Білоцерківрозоптторг» підписало 21 угоду на суму майже 46 мільйонів гривень.

ТОП-5 замовників підрядів виглядає так (починаючи від найбільшої кількості замовлень):

1. Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації;

2. Відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради;

3. Фурсівська сільська рада (Білоцерківський район на Київщині);

4. Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України;

5. Білоцерківський Національний аграрний університет.

Зокрема, як повідомляла «Економічна правда», торік ТОВ «Білоцерківрозоптторг», засновником якого є колишній «регіонал» Іван Павленко, стало другим у рейтингу з обсягу освоєння грошей з бюджету розвиту.

Компанія отримала 1,737 млн грн. Два роки тому саме вона виконувала скандальні роботи з відновлення білоцерківського Парку слави, де тільки «фарбування туалету» коштувало кілька десятків тисяч гривень.

Водночас на фоні такої успішної роботи ТОВ «Білоцерківрозоптторг» є одна немаленька ложка дьогтю.

Так, у березні минулого року Печерський районний суд м. Києва виніс ухвалу про проведення обшуку в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015110120000592 від 04.08.2015 за фактом заволодіння у 2014 — 2015 роках бюджетними коштами службовими особами Департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської облдержадміністрації разом зі службовими особами низки компаній у тому числі і ТОВ «Білоцерківрозопторг», які були виділені для здійснення підрядних робіт на об’єктах житлово-комунального господарства Київської області, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних будівельних робіт за договорами щодо об’ємів виконаних робіт на об’єктах будівництва, які фактично не виконані, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що «Ні корупції!» вже писав, що торік найбільше бюджетних коштів від відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради отримало ПП «Велфарм», яке виконує для міста ремонт прибудинкових територій і доріг.

Власник «Велфарма» Вадим Ткач — товариш міського голови Геннадія Дикого, його мер «знає не перший рік і довіряє його фірмі».

Валентина Новицька, «Ні корупції!»